Продавець Торговый Дом "Техникс" розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
265 відгуків
ТД "Технікс" - офіційний дилер Husqvarna, Gardena, McCulloch в Харкові!
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0018:00
  • Вівторок
    09:0018:00
  • Середа
    09:0018:00
  • Четвер
    09:0018:00
  • Пʼятниця
    09:0018:00
  • Субота
    09:0016:00
  • Неділя
    Вихідний
Контакти
+380 (98) 346-92-92
Магазин
+380 (95) 346-92-92
Магазин
+380 (66) 926-99-84
Сервісний центр
Торговый Дом "Техникс"
Костянтин
вул. Кузнечна, 7, Харків, Україна
director@td-tehniks.com.ua+38068 262-48-58+38068 262-48-58
+380 (98) 346-92-92
+380 (95) 346-92-92
+380 (66) 926-99-84

Чи можу я самостійно встановити газонокосарку-робот?

Чи можу я самостійно встановити газонокосарку-робот?

Чи можу я самостійно встановити газонокосарку-робот?

Щоб використовувати газонокосарку-робот у вашому саду, потрібне встановлення та налаштування часу скошування тощо. Це може здатися складним, тому виникає питання, чи зможете ви встановити робот-газонокосарку самостійно.

Перш ніж нову газонокосарку-робот буде введено в експлуатацію вперше, її необхідно встановити. Основний принцип зарядної станції та дроти по периметру досить простий, але існує ймовірність помилки. Врешті-решт новий садовий помічник повинен знати, які ділянки він повинен косити, в який час, як часто і яким чином. Ця установка займає небагато часу, але також дозволяє заощадити вартість послуг по установці. Хоча власників газонів і може відлякати встановлення газонокосарки-робота, насправді це не так уже й складно.

Перш ніж ваш новий садовий помічник зможе невпинно косити ваш газон, потрібна одноразова установка. Зрештою, газонокосарці-роботу потрібні чіткі інструкції щодо того, коли і як слід косити газон. Насамперед важливо встановити периметри, щоб ваш робот не перетнув сусідський газон або квіткові клумби. Ця початкова установка займає кілька годин і її можна досить зручно виконати за допомогою фахівців. Однак дешевше просто встановити газонокосарку-робот самостійно.

Самостійне встановлення робота-газонокосарки

Установка газонного робота досить проста за наявності мінімальних технічних навичок.

Що потрібно для встановлення робота-газонокосарки

  • газонокосарка
  • обмежувальний кабель
  • сполучні муфти та клеми
  • фіксуючі кілочки
  • гумовий молоток
  • шестигранний ключ
  • плоскогубці

Коли у вас все буде готове, ви також можете відразу розпочати встановлення.

Розміщення зарядної станції

Перше питання – де розмістити зарядну станцію. Вона повинна бути якомога вільно доступнішою, розташовуватися на краю газону (але не за його межами) і не далі 15 метрів від розетки. В ідеалі навколо зарядної станції має бути близько 3 метрів простору, щоб згодом можна було провести провід по периметру від станції та назад під прямим кутом.

Також рекомендується місце, захищене від дощу та сонця. В іншому випадку батарея може перегрітися. Якщо немає варіанта для тінистої ділянки, доцільно придбати гараж-навіс для робота, який допоможе захистити пристрій від негоди у стані спокою.

Навіть якщо ваша газонокосарка-робот легко справляється з ухилами до 45%, зарядна станція завжди повинна розташовуватися на рівній поверхні. Відповідно, виберіть рівну поверхню, не оточену схилами, щоб уникнути проблем під час заходу на зарядку та стикування.

Для подальшої установки дотримуйтесь інструкцій виробника щодо підключення зарядного пристрою до базової станції та підключення джерела живлення.

Прикріплюйте зарядний пристрій до землі тільки після того, як прокладено провід по периметру, щоб газонокосарка-робот не торкалася його при проїзді ним. Передній край повинен залишатись на поверхні газону, а задній край можна розмістити зовні.

Укладання кабелю по периметру

Обмежувальний кабель периметра утворює індукційну петлю, яка використовує магнітне поле для зв'язку з газонокосаркою-роботом, у межах якої вона має рухатися. Квіткові клумби або садовий ставок можна легко захистити таким чином. Прокладання проводу по периметру починається від зарядної станції і має бути добре продумана, щоб уникнути трудомістких виправлень надалі.

Планування прокладання кабелю:

Ретельно сплануйте розташування, оскільки дроти не повинні перетинатися в жодній точці. Проведіть його за годинниковою стрілкою або проти годинникової стрілки навколо галявини та рослин протягнувши кабель, огинаючи рослини і простягаючи кабель назад до краю паралельно вихідної траси. Це особливо актуально, якщо доступ до острівців у центрі газону здійснюється з краю. Крім того, приділяйте особливу увагу відстані до краю газону, щоб забезпечити чистий зріз краю та уникнути перешкод від силових кабелів.

Все стає складнішим, якщо ви хочете включити окремі зони. За наявності проїзду рекомендується просто зв'язати зони. В іншому випадку має сенс мати два окремі ланцюги, які можна пов'язати з передавачем сигналу або, у разі великих площ, додати другу зарядну станцію.

Відстань до клумб і країв газону має бути рівною, щоб робот не косив надто далеко і не заїжджав у садову водойму. Щоб уникнути цього, до комплекту поставки газонокосарки-робота входить лінійка відстані. Вам не потрібно обводити дерева чи інші великі перешкоди, а також насадження, обладнані бар'єрами.

Щоб робот не натикався на круті кути і не доводилося розвертатися, прокладайте провід з невеликим вигином. Таким чином, пристрій може легко йти за проводом і косити газон з мінімальними перервами.

Підключіть кожен із двох кінців дроту до зарядної станції. Зазвичай світлодіодний індикатор вказує, чи правильно підключено провід і чи замкнут контур.

Прокладання кабелю по поверхні або під землею

Перед прокладанням обмежувального дроту скосіть газон якомога коротше. Це допоможе полегшити подальше укладання. Потім у вас буде можливість або прокласти провід над землею і закріпити його за допомогою кілочків, що фіксують, або використовувати інструмент, щоб зробити невелику борозну і помістити провід під дерн. Це допоможе запобігти пошкодженню кабелю під час скарифікації газону. В обох випадках провід має бути натягнутий. Для цього використовуйте кілочки для газону приблизно через кожні 50 см під час прокладання кабелю над землею або на більш короткій відстані при невеликих проходах.

Надземне укладання дещо більш схильна до помилок, але виконується набагато швидше і забезпечує більшу гнучкість при переплануванні саду. Безперечною перевагою є те, що ремонт зручніший, оскільки обрив кабелю часто візуально розпізнається, і кабель не потрібно викопувати.

Укладання направляючого кабелю

Газонокосарки-роботи також мають напрямний провід, прокладений по всьому саду. Це зроблено для того, щоб газонокосарка-робот могла швидко знайти зарядну станцію, коли батарею розряджено. Крім того, напрямний дріт також може виконувати функцію різних відправних точок. Спочатку напрямний провід повинен проходити прямо від зарядної станції протягом одного метра, щоб газонокосарка-робот могла легко паркуватися. При прокладанні кабелю через вузькі проходи відстань до сторін має бути не менше 30 см. Слід зазначити, що кабель не повинен йти прямо вгору схилом, а повинен бути прокладений під кутом. Нарешті, напрямний провід зазвичай закінчується на обмежувальному дроті.

Якщо направляючого дроту немає, газонокосарка-робот рухатиметься обмежувальним дротом назад до зарядної станції.

Програмування газонокосарки-робота

Після того, як провід по периметру укладено правильно, необхідно також запрограмувати самого робота. Особливо зручні моделі з сенсорним екраном або керуванням через програму. Нижче наведено опції, доступні для деяких газонокосарок-роботів:

  • Час скошування та програми
  • Захист від крадіжки
  • дата та час
  • Висота зрізу
  • Додаткові початкові точки також можуть бути запрограмовані

Час, коли на газоні перебувають діти або домашні тварини, не підходить для використання газонокосарки-робота.

Якщо ваш газон складається з кількох різних ділянок, є сенс встановити різні відправні точки. Таким чином, газонокосарка-робот не завжди починає свою роботу в одній і тій же точці, а переміщає початкову точку точно так само відповідно до зазначеної площі в м² або відсотках.

Робот газонокосарка починає автоматично працювати після програмування.

Якщо газонокосарка-робот правильно запрограмована, повністю заряджена та індукційна петля готова до роботи, робот автоматично розпочне першу операцію косіння після досягнення введеного часу косіння. Крім того, можна натиснути кнопку запуску вручну.

Слідкуйте за газонокосаркою-роботом під час її перших кількох виїздів та перевіряйте правильність відстаней, вказаних проводом по периметру. Косарка не повинна врізатися в клумби і залишати великі краї газону, які вам згодом доведеться підправляти газонокосаркою.

Послуги з встановлення робота-газонокосарки

Якщо ви не хочете витрачати час на встановлення газонокосарки-робота, наша компанія пропонує послуги з встановлення. Професіонал може приїхати до вас додому і подбає про встановлення зарядної станції, прокладання обмежувального дроту та програмування газонокосарки-робота. Потім слідує тестовий запуск, щоб переконатися, що робот дійсно працює так, як повинен. Нарешті, обов'язковим є інструктаж по роботі з пристроєм.

Вартість послуги по встановленню залежить від розміру ділянки, а також від надземної чи підземної установки. Загалом у вартість зазвичай входять: проїзд, передпродажна підготовка, складання газонокосарки-робота, прокладання обмежувального та напрямного дроту, налаштування та програмування, пробний запуск та інструктаж по роботі з роботом.

Початкова установка газонокосарки-робота займає кілька годин, але в принципі дуже проста.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner